Rate this post
ادویه عدسی

یک گزینه عالی برای داشتن یک وعده کامل صبحانه برای شروع یک روز عالی یک کاسه عدسی گرم و لذیذ است .

یکی از غذاهای اصیل و لذیذ ایرانی است که به عنوان صبحانه ، میان وعده و یا به عنوان یک پیش غذای مقوی مورد استفاده قرار  ؛ که خصوصاً برای وعده صبحانه طرفداران زیادی دارد.  شما می توانید با استفاده از ادویه عدسی سپنتا این غذا را بسیار لذیذ تر و خوشمزه تر از قبل تجربه کنید .

ادویه عدسی سپنتا ترکیب فوق‌العاده‌ای از چند ادویه می باشد که بسیار مقوی و مفید بوده و فواید زیادی برای سلامتی دارد.

ترکیبات :

زردچوبه ، دارچین ، فلفل سیاه ، فلفل قرمز ، پودر هل ، رازیانه ، میخک ، پودر پیاز ، پودر سیر ‌‌،پودر زیره ، پودر گوجه ، گلپر و پاپریکا .

این ترکیبات هر کدام به تنهایی عطر و طعم بسیار عالی دارند و در کنار هم نیز ترکیب فوق العاده ای را به وجود می آورند که در اینجا به بررسی خواص دو مورد از آنها می پردازیم :

فلفل قرمز:

فلفل قرمز تند طبیعت گرمی دارد که به دلیل وجود سطح بالای کپسایسین در آن است . بیشتر فواید فلفل به دلیل وجود همین ماده است و عامل اصلی ایجاد گرما بعد از خوردن فلفل قرمز نیز همین ماده است . فلفل قرمز فواید زیادی دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم : ضد خونریزی ، مفید برای قلب و عروق ، توانایی کنترل درد ، کمک به دستگاه هاضمه ، کاهش وزن ، پیشگیری از سرطان و غیره.

گلپر:

گل طبیعی طبعی گرم و خشک دارد و جزو گیاهان معطر محسوب می‌شود و می‌توان از آن به عنوان ادویه در بسیاری از غذاها استفاده کرد . همچنین دارای خواص درمانی بسیاری است که آن را به یکی از گیاهان دارویی مهم تبدیل کرده است . در اینجا به چند مورد از مهمترین آنها می‌پردازیم : ضد التهاب ، ضد درد ، درمان بیماریهای قارچی ، خواص ضد میکروبی ، موثر در درمان تشنج ، ضد دیابت و غیره .

روش نگهداری:

ادویه را در ظرفی که درد محکمی دارد و رطوبت به داخل آن نفوذ نمی کند بریزید و در جای خشک و خنک و دور از تابش خورشید نگهداری کنید . با رعایت تمامی نکات این ادویه تا دو سال قابل استفاده می باشد بعد از این مدت کیفیت ادویه کاهش پیدا میکند و عطر و طعم خود را از دست میدهد .

تماس بگیرید : 09162134275